Taniec integracyjny

Zabawa ta doskonale sprawdza się na początku wesela w ramach zabaw integracyjnych, pomaga przełamać lody oraz zapoznać ze sobą gości.
Wraz z DJ`em tworzymy dwa koła według płci, jedno koło wewnątrz drugiego. Utworzone koła kręcą się w przeciwną stronę w rytm muzyki. Kiedy muzyka cichnie Panie obracają się i partnera naprzeciwko zaprószają do krótkiego tańca. Zabawa jest powtarzana trzy, cztery razy w zależności od ilości osób na weselu.

 

Śnieżna kula

To doskonała zabawa na początku wesela na pierwszy utwór w bloku. Zapraszamy na parkiet tylko Parę Młodą, która tańczy przez 20-30 sekund sama. Po wyciszeniu muzyki młodzi biegną do stołów po innych partnerów i wracają na parkiet. Dzięki temu mamy już na parkiecie cztery osoby które również przez 20-30 sekund tańczą. Po kolejnym zatrzymaniu muzyki już cztery osoby biegną do stołów po kolejnych gości weselnych. Zabawa jest kontynuowana do momentu „porwania” na parkiet wszystkich gości.

Belgijka

To od wielu lat wielki niekwestionowany HIT wielu imprez. Niesamowity i bardzo energetyczny taniec do piosenki Belgijskiego zespołu Laïs. Po wytłumaczeniu kroków pary tańczą w rytm muzyki, następnie partnerki przechodzą do przodu, sekwencja ta jest wielokrotnie powtarzana. Proste kroki sprawiają, że belgijka jest bardzo efektowna oraz sprawia niesamowitą radość. W zabawie bierze udział minimum pięć par.

Pociąg

To znana wszystkim zabawa do hitu Ryszarda Rynkowskiego – „Zwierzenia Ryśka czyli jedzie pociąg”. Główną rolę – maszynistów – odgrywają Państwo Młodzi, którzy przemierzając całą salę zapraszają pozostałych gości do przyłączenia się tworząc kolejne wagoniki pociągu. Mamy kilka sposobów na poprowadzenie tej popularnej zabawy. Klasyczne – jeden wspólny pociąg, lub w wersji rozszerzonej wycieczka po Europie.
Opcjonalnie bardzo dobrze sprawdza się wersja gdzie tworzymy dwa osobne pociągi rywalizujące ze sobą w późniejszych animacjach tanecznych.