Zabawy weselne to po muzyce najważniejszy element każdego wesela.
Rozluźniają atmosferę, przełamują lody i wprowadzają radość i uśmiech na twarzach wszystkich gości. Zabawy weselne przez lata stały się tradycją polskich wesel. Większość z nich jest niestety dosyć powtarzalna i przewidywalna. Dlatego też KalvAudio ma dla Państwa wiele kreatywnych oraz autorskich zabaw.
W zależności od specyfiki wesela oraz gości mamy zabawy taneczne, ruchowe, (nie mam słowa intelektualne). NIE PROWADZIMY zabaw wprowadzających gości w zakłopotanie oraz zabaw z podtekstami erotycznymi. Wśród konkursów posiadamy wiele, które są neutralne i nie wymagają od gości zdolności gimnastycznych, a jednocześnie przynoszą dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Familiada

Familiada może być robiona w ramach zabaw oczepinowych lub jako osobna zabawa w trakcie trwania wesela. Zasady są bardzo proste i znane każdemu – na początku wybieramy dwie drożyny którym zadajemy serie pytań o Parze Młodej. Jak w prawdziwej Familiadzie goście używają przycisków oraz tablicy z odpowiedziami. Konkurencja ta wytwarza pozytywną rywalizację między rodziną i przyjaciółmi, nie ma co ukrywać że każdy chce wykazać się wiedzą o Parze Młodej.

Świstaki

Tworzymy dwa zespoły po 5 osób. Drużyny siadają naprzeciwko siebie w 2 rzędach. Zabawa polega na wykonaniu zadania na czas. Pierwszy rząd zjada banana, drugi rząd wypija piwo, trzeci rząd zjada kawałek ciasta, czwarty wypija kieliszek wódki, piąty dmucha balonik aż pęknie. Wygrywa ta drużyna, która najszybciej wykona zadanie.

 

 

Taniec z gwiazdami

Taniec z gwiazdami to zabawa w formie konkursu tanecznego.
Wraz z Parą Młodą wybieramy kilka par w dowolnej konfiguracji damsko-męskiej lub bardziej humorystycznej – męsko-męskiej. Pary tańczą 4-7 krótkich utworów muzycznych z różnych stylów, np. Tango, Salsa, Samba, Rumba, Cha-cha itp. Po każdej rundzie Młodzi lub goście weselni za pomocą siły oklasków eliminują z zabawy jedną z par. Wygrywa Para która przejdzie wszystkie rundy.

 

Wycieczka do ZOO

Klasyczna sprawdzona i bardzo lubiana przez gości zabawa polegająca na czytaniu zabawnej historyjki, w której uczestnicy odgrywają określone role. Wraz z Parą Młodą wybieramy dwie konkurujące ze sobą drużyny (po 7 osób na drużynę). Uczestnicy zabawy siadają na krzesłach, a my czytamy tekst opowiadania. Określone role gdy usłyszą swoje imię wstają ze swojego krzesła i biegną tak, aby jak najszybciej okrążyć wszystkich z własnej drużyny. Wygrywa drużyna, która pierwsza skończy bieg.

Figury

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

 

 

Królowa i Król balu

To klasyczna „zabawa w krzesełka” z małą modyfikacją.
Do zabawy zapraszamy 6-8 dziewczyn które tańczą w okręgu z krzeseł (krzeseł jest jedno mniej niż uczestniczek). Gdy muzyka przestaje grać prosimy o fant który trzeba mieć siadając na krześle np. owoc, męski but itp. – wygrywa, czyli zdobywa tytuł Królowej Balu dziewczyna która jako ostania zostanie na krześle. Podobna zabawa ale tym razem z kapeluszami jest dla Panów tu również kapeluszy jest o jedną sztukę mniej niż uczestników konkursu. Po konkursach wręczamy wygranym osobom koronę oraz berło, tworząc z nimi kolejną animacje taneczną.